AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

3 posters

Ići dole

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti Empty Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

Počalji od Tarailo 8/5/2013, 19:00

Zdravo svima. Smile Kao što i sam naslov kaže, ovde sam zbog toga što smatram da mi možete dati smernice oko kupovine navedenog. Apsolutni početnik u turno skijanju, sa velikom željom da se u narednim godinama to promeni. Smile Imam par kontakata koje sam dobio od prijatelja, a to su ljudi koji prodaju skijašku opremu kod kojih se povremeno u ponudi nađu i turno skije i cipele, ali ja ne znam na šta treba da obratim pažnju, šta da zaobiđem ili kako da prepoznam neke mane, jer ne bih da dajem lovu u prazno. Dakle, svaki savet je dobro došao, počev od toga gde bi se sve mogla pogledati oprema(polovna i nova) u Beogradu, pa do onih stvari koje vi niste znali kada ste kupovali svoju prvu opremu a žalili ste što niste imakli pored sebe nekog ko bi vam skrenuo pažnju. Izvinjavam se ako slična tema već postoji. Smile
Unapred zahvalan. Smile

Tarailo

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti Empty Re: Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

Počalji od vaso 9/5/2013, 13:59

Dobrodošao na forum!
Malo ćeš teže naći sad bilo šta od opreme za turno skijanje jer je sezona prošla. Po oglasima na KupujemProdajem, Limundu i Kupindu se s vremena na vrijeme pojavi po nešto od opreme. Ima par likova koji na Bubanj potoku prodaju. Pancerice se mogu naći (osim ako nosiš cipele veće od 44 odnosno 28cm). Kao i svaku obuću, najbolje je da ih probaš prije kupovine. Kod njih se veličina obično izražava u centimetrima (mjeri se dužina unutrašnjeg uloška). Dobre polovne pancerice se mogu naći već od 40€.

Što se tiče vezova, kod nas najčešće možeš naći Fritschi Diamir (Titanal I, II i III) i Silvretta 400, 404, Pure... Cijena, kako ti se posreći :-) Zimus su neki kupovali Fritschi Diamir II za 10€ :-D ali je to svakako daleko ispod cijene. Neka realna cijena za pristojan vez je oko 50€, sa sve skijama oko 70-80€.

Alpinistički odsek Beograd organizuje kurs turno skijanja skoro svake godine (u zavisnosti od interesovanja).

Pozdrav

P.S.Instruktor turno skijanja je trenutno na odmoru pa kad se vrati sigurno će ti dati više informacija Very Happy
vaso
vaso

Broj poruka : 39
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.03.2012

http://www.vasostokic.com

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti Empty Re: Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

Počalji od Tarailo 14/5/2013, 14:46

Hvala, Vaso. Smile Pomogao si mi.
Pozdrav.

Tarailo

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti Empty Re: Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

Počalji od pera 14/5/2013, 15:56

Dobrodosao i ja kazem Wink

Novu poremu mozes da potrazis u Beosportu koliko ja znam imaju nesto Marker vezova i ne znam cije daske, ali cene su ko svuda u svetu.

Alternativa tome je Bubanj potok ili oglasi i neka oprema koja zaluta tamo. U zadnje vreme najcesce moze da se naleti na neki od Titanal modela ili na silvrettu 404.

Titanal je step-in vez (ako skijas vise od 20 godina mozda se secas automatskih i poluautomatskih vezova, e ovaj je automatski odnosno samo zgazis i on ti je vec uhvatio cipelu). Ako ga nadjes u dobrom stanju sasvim lepo ce da te sluzi godinama.

Silvretta 404 je poluautomatski vez (moras rukom da ga zakopcas, a u slucaju pada automatski oslobadja nogu). mator, je tezak, metalni ceo, ali neunistiv i za 10-20 sasvim ok vez za pocetak, mada ne tako konforan kao Titanal.

Sto se samih dasaka tice tu je situacija nesto bolja jer sustinski na bilo koju klasicnu skiju mozes da montiras turno vez i to ce da radi. Bas prave turno skije su nesto lakse i mekse od klasicnih skija za skijanje da bi ih lakse nosio na rancu i vukao uzbrdo.

Uz ovo ce ti pored turno cipela trebati i krzna koja ces najverovatnije morati da kupis nova (oko 100+ evra, bilo u Zelenom drvetu i Iglusportu u Beogradu ili bilo kojoj boljoj prodavnici penjacke opreme u inostranstvu)

eto toliko od mene

pozdrav,
Pera
pera
pera
Admin

Broj poruka : 266
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.02.2008

http://perop.homeip.net

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti Empty Re: Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

Počalji od Tarailo 15/5/2013, 10:29

Pera opravdao titulu admina. Very Happy Hvala ti na opširnom odgovoru. Smile Tema ce se, nadam se, prosiriti i na neke komentare pojedine opreme/proizvodjaca, da sve bude na jednom mestu za neka buduca pitanja ljudi koji zele da probaju turno.
Smile

Tarailo

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć oko kupovine turno skija - saveti Empty Re: Pomoć oko kupovine turno skija - saveti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu