AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

žijevo-prokletije

+2
pera
djeremic
6 posters

Ići dole

žijevo-prokletije Empty žijevo-prokletije

Počalji od djeremic 23/7/2013, 15:54

IZVEŠTAJ SA AKCIJE – EKSPEDICIJE
Naziv akcije: Alpinistički tabor Žijevo/Prokletije
Dejan Jeremić i Milan Smiljanić - Alp. pripravnici
Putovanje izvršeno u cilju :
• Izvođenja alpinističkih uspona u sklopu redovnih trenažnih aktivnosti
• Izvođenja alpinističkih uspona na akcijama školovanja kadrova - tečajevima
• Izvođenja alpinistićkih uspona na saveznim i republičkim taborima
• saradnje sa ostalim klubovima
Datum polaska:  10.jul 2013. Datum povratka: 21.VII 2013.
Mesto putovanja – izvođenja akcije: Bukumirsko jezero i Grbaja
Putovanje izvedeno na relaciji: BGD - Bukumirsko jezero- Grbaja - BGD
Učesnici:  Dejan Jeremić-Jera i Milan Smiljanić-Hamzo
Ispenjani smerovi:  Dejan Jeremić-Jera >>> Preširok Kamin(4+, prvenstvena); Veseli Štitanko-varijanta levo (5, 2165m); Sibec-Bošnjin(3, 600m, puno trave, ostavljen po klin na 2. i 11. štandu); Greben Radničkog na vrh Očnjaka(3, jako krušljivo 2180m, ostavljen klin u detalju),Pristup najkraćim putem do pod veliku liticu Očnjaka žljebom (2 ili 3- solo, izlaz na oko 2020m to je ustvari do ulaza u Radnički smer)
Milan Smiljanić-Hamzo >>> Preširok Kamin(4+, prvenstvena); Veseli Štitanko-varijanta levo (5, 2165m)
Abstrakt: Peli 3 dana na Žijevu pa onda 5 dana na prokletijama, Hamzo sa Prokletija otišao 4 dana pre kraja tabora zbog obaveza.
Kraći opis akcije, ispenjane smeri, primedbe, dopune i sl:
  Pošli iz BGD oko 16h pa preko Kolašina, Mateševa, Veruše i Mokre došli na Žijevo kod Bukumirskog jezera oko 5h ujutru. Put od Veruše do Mokre je uzak jako, većinom je makadam (oko 10 km). i kod odvajanja za jezero ima oko 2km makadama do pod „Mali Torač“ (vrh visine 1825m) pod kojim je logor.
  Visina logora je oko 1400m, nema hlada, treba (pored šatora) poneti i cirade za hlad/zaklon od kiše.
U blizini logora ima katuna pa je moguće kupiti sir/hleb/rakiju sve vrhunskog kvaliteta. Voda se treba dovoziti u kantama od 500m udaljenog izvora. Na 15 minuta od kampa ima izbušene 2 sportske smeri ocene 6+ i 7+. Ostale smeri su potpuno prazne sem „KIKE“ kojoj je izboltovan 2. cug i nalazi se u Veljem Toraču. Tri obližnjha vrha izlaze visoko>>> Pasjak 2051m; Štitan 2165m i Surdup 2184m i ima smeri u svima.
  Do prokletija smo stigli putem: Bukumirsko jezero-Mokra-Veruša-Mateševo-Trešnjevik-Andrijevica-Murino-Plav-Gusinje-Grbaja.
Smeštaj u domu u Grbaji je 1e za šator ili 2e za krevet unutra (ima 18 mesta, nekad je popunjeno sve nekad delimično a nekad je prazno).U Grbaji ima i kafana sa bungalovima (8e noćenje, pivo 1,5e palačinke 2e). Pored zadnje kuće u dolini je bolder visine ~12m sa izbušenim sportskim smerima.
( http://montenegroclimbing.net/dokumenta/vodici_penjalista/gusinje_penjalista_en.pdf)  
.na strani 18 je dotična stena.
U grbaji su stene-smeri velike, visoke, dugačke uglavnom krušljive tako da je to po meni mesto gde se vežba prvenstveno psiha pa tek onda kondicija, dok tehnika dolazi do izražaja samo u smislu „opteretiti hvat naniže a nikako upolje“
Takođe smatram da OBAVEZNO u smer treba nositi i obuću sa kramponima zbog penjanja jako strmih trava.
  U blizini vrha očnjaka a sa grebena mi je ispala „Sony action camera“, padala je jedno 200m (to je kao GOPRO ali drugi proizvođač).Kartica sa snimkom unutar kamere je sigurno živa.Pri traženju kamere isolirah onu gorepomenutu laku smer za pristip pod očnjak. Kamera je crne boje sa žutim detaljima i nije nađena.
 

U Beogradu,  dana 23.07 2013, Дејан Јеремић


Poslednji put izmenio djeremic dana 24/7/2013, 14:41, izmenio ukupno 4 puta (Razlog : bolji opis)
djeremic
djeremic

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

žijevo-prokletije Empty Re: žijevo-prokletije

Počalji od pera 24/7/2013, 09:52

To zaista je sjajno, mislim sve osim kamere.
Zao mi je samo sto niste i sa ostalima podelili informaciju o taboru, mozda bi jos neko isao..

pera
pera
Admin

Broj poruka : 266
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.02.2008

http://perop.homeip.net

Nazad na vrh Ići dole

žijevo-prokletije Empty Re: žijevo-prokletije

Počalji od Dusan 25/7/2013, 00:17

Zar Laković nije poslao pozivnicu na grupu i pozvao sve?
I, zar komisija ne finansira odlazak na Žijevo svake godine? tj bilo je za očekivati da će i ove godine.
sad, što su odnosi takvi kakvi su...jbg

Dusan

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

žijevo-prokletije Empty Re: žijevo-prokletije

Počalji od damir979 25/7/2013, 14:17

kao sto rece Dule poziv je stigao a sad sto je AOB odziv bio nikakav (osim Jere i Hamze), to je do nas. Svi smo bili zauzeti nekim drugim obavezama.
A sto se tice AOB odnosa sa Komisijom, oni nisu radi da se druze sa nama a ni mi nesto njih ne vucemo za rukav... Niko nece da popusti, obe strane tvrde svoju furku.
No, ovo je post o Žijevu a ne o odnosima sa Komisijom tako da prekidamo dalju rasparavu.

damir979

Broj poruka : 37
Datum upisa : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

žijevo-prokletije Empty Re: žijevo-prokletije

Počalji od Eeewa 25/7/2013, 18:45

Prokletije nisu nigde pomenute da ja znam, i mislim da je Pera na to mislio. A da je lepa kultura da se kaže kad negde ideš - jeste, ništa više od toga. Trebalo je nešto da pošaljem Mikeliju ali nisam znala da iko ide, pa je tako za sad ostao bez toga...
Nema ovo veze sa odnosom sa komisijom, niko ne mora da sledi neki uopšteni stav i svako ima puno pravo da odluči za sebe i baš zbog toga ne postoji razlog da se akcije i odlasci negde prećutkuju zato što su sa komisijom... Smile
Eeewa
Eeewa

Broj poruka : 19
Datum upisa : 19.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

žijevo-prokletije Empty Re: žijevo-prokletije

Počalji od Peca 26/7/2013, 18:25

Nisu samo Jera i Milan dobili poziv. Da sam imao slobodne dani i ja bi isao.
Peca
Peca

Broj poruka : 21
Datum upisa : 26.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

žijevo-prokletije Empty Re: žijevo-prokletije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu