AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Važno obaveštenje

+5
djeremic
Steva
Dusan
Hamzo
diskus_toma
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Važno obaveštenje - Page 2 Empty Re: Važno obaveštenje

Počalji od Aca 5/7/2013, 14:45

Da, dogovor u kome nikako drugacije nismo mogli da se dogovorimo jeste uvaljivanje Wink

Vec sam rekao sta sam imao, cak i taj Milicin greben koji Pera pominje meni znaci, bas ta jedna recenica da znam ko je zadnji peo i koga da pitam za njega. Ako nema izvestaja, i ne mogu da dodjem na sastanak kao sto sinoc nisam mogao da dodjem, ja necu znati da je to sto mene interesuje popeo neko relativno skoro.

Sto se Ljubinke tice, na sastanku ces reci da si pela, zasto ne i u pisanoj formi, ne moze niko da me ubedi da ta jedna recenica smeta bilo kome i da ce taj neko ko je pise da izgubi vise od 5min za ceo proces. A cak i ta Ljubinka moze da interesuje nekog od novih koji nisu bili tamo i hoce da vode po prvi put kao sto sam i ja pre nesto vise od godinu dana! Ja je se vise ne secam, ali zato onaj ko je peo poslednji moze da pruzi info onome koga interesuje. Pre godinu dana meni je i ta Ljubinka izgledala strasno, razmisljaj za trenutak iz perspektive nekoga ko je nov u svemu ovome Wink

Svi smo mi razliciti, nemamo ista interesovanja, ne penjemo iste stvari, ne vodimo iste tezine, samim time nemojte ni ti ni Pera da odlucujete sta je kome korisna informacija, ono sto meni znaci tebi ne mora i obrnuto. Narocito sada kada imamo puno novih ljudi kojima je budi sigurna u to glupo da nas "vuku za rukav" za svaku "glupost"! Izvestaj je informacija, ko je ne zeli ne mora da je cita, ali ako neko zeli...
Aca
Aca

Broj poruka : 34
Lokacija : Majcica Zemljica
Datum upisa : 30.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Važno obaveštenje - Page 2 Empty Re: Važno obaveštenje

Počalji od Eeewa 5/7/2013, 15:32

Originalni dogovor u CG je bio da ga ti pišeš, to što ti se javila selektivna amnezija ne znači da sam ti ga ''uvalila''. Wink 

Meni je problem to što me neko uslovljava da potrošim tih 5 minuta.

Da bi saznao da li je neko skoro peo Micin greben dovoljno je da potrošiš 3 sekunde izgovarajući ili pišući: ''Je l' neko peo skoro Micin greben?'' , ali to je suviše jednostavno.

Ne na trenutak, nego sve vreme govorim iz perspektive nekog ko je nov u ovoj priči jer jesam nova...

Nisam ja odlučila šta je kome korisna informacija, nemam to pravo i nisam toliko arogantna, iznela sam svoj stav i branim ga - a načelništvo je odlučilo da će da me ucenjuje ne priznavanjem popetog smera jer izveštaj smatra neophodnim. Moje pravo je da tom odlukom budem nezadovoljna, da se osećam loše, i da sve to iznesem. A smeta mi, smeta mi to što klub smatra da mora da me natera da pišem izveštaj, što smatra da ne doprinosim bez toga dovoljno, i što smatra da je sasvim ok da me zbog toga kazni. Smeta mi i to što je odluka doneta tako da je isključila mogućnost drugih predloga pre nego što se počne sa represivnim merama. Možda se neko slaže sa mnom, možda se ne slaže, nikome ne namećem svoje mišljenje.

Pre skoro godinu dana u Paklenici smo pričali o tome da na forumu treba da se naprave podforumi po penjalištima gde će moći pregledno da se piše o popetim smerovima, da se nadovezuje na prethodne utiske i dodaju svoji. Jedan potpuno ne birokratski pristup koji ne podrazumeva ne priznavanje nečijeg kartona i slično. Razmislite o tome...
Eeewa
Eeewa

Broj poruka : 19
Datum upisa : 19.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Važno obaveštenje - Page 2 Empty Re: Važno obaveštenje

Počalji od pera 5/7/2013, 15:34

Hamzo, Pera je osnovao FOND ako se to tako moze reci... da se donekle finansira put do penjalista ljudima koji vode nove ljude na penjanje...
procitaj prvi post u ovoj temi, tacku 2
pera
pera
Admin

Broj poruka : 266
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.02.2008

http://perop.homeip.net

Nazad na vrh Ići dole

Važno obaveštenje - Page 2 Empty Re: Važno obaveštenje

Počalji od diskus_toma 5/7/2013, 16:36

Postovani članovi AOB-a,

Sputavanje, ogranicavanje i represivne mere, nisu, niti će ikada biti plan i način rada ovog načelništva.Ono što se mi sada trudimo je da polako sredimo određene stvari, postavimo klub na što jače noge, omogućimo ljudima bolje penjanje, bolju opremu, veću dostupnost informacija, itd..
Da bi smo sve to postigli, mi ne izmisljamo nova pravila već se samo trudimo da poštujemo već postojeća koja se duuugo nisu poštovala.
Zaslugom članova načelništva i drugih ljudi odseka, kao i poštovanjem određenih pravila kluba (plaćanjem članarine na vreme, potpisivanjem pristupnica, urednim zaduživanjem i vraćanjem opreme, redvnim i pravovremenim izveštavanjem prema nadležnim institucijama (PSS i PSB), klub je uspeo da obezbedi novu opremu, prikupi značajna finansijska sredstva (van standardnih izvora prihoda) , omogući opremanje novih smerova, uređenje penjališta, održi dva kursa sa velikim brojem polaznika, finansira troškove opremanja smerova za potrebe kluba, pokaže nadležnima da se kod nas ozbiljno i detaljno radi i da smo jedna organizacija koja ima kapacitet i moć da iznese mnoge stvari na svojim plećima.
Kao što sam rekao, niko nije izmišljao ništa, već se trudimo da poštujemo pravilnik koji su na znazi.Tako je i ova odluka o pisanju izveštaja sadržana u našim pravilnicima, koji su napisali neki mudri i iskusni ljudi.
U prilog šaljem članove pravilnika, koga ne mrzi da čita,
Možda će se tada promeniti svoje mišljenje a možda i neće.U svakom slučaju, sloboda govora i izražavanja je uvek dobrodošla, potrebno je nekad samo se prethodno upoznati sa postojećim stanjem.U svakom slučaju, svi pravilnici su podložni promenama, tako da je to jedno demokratsko pravilo gde svako ima pravo da predloži svoju ideju i svoj predlog pravilnika.

Правилник о чланству у алпинистичком одсеку „др Растко Стојановић“ планинарског савеза Београда

Члан 8.
За све категорије чланства у архиви Одсека води се евиденција која садржи:
-Документа из члана 5.ст.1. и 2. Овог правилника
-лични евиденциони картон (алпинистички картон) за сваку годину посебно; и
-евиденција о његовом учешћу у активностима одсека, а на основу извештаја вођа активности

Члан 17.

Начелништво је дужно да на крају сваке календарске године, у оквиру извештаја о раду Одсека, сачини списак чланова са њиховим учешћем у активностима одсека на основу података из личног евиденционог картона (алпинистички картон) и на основу извештаја вођа активности, уз констатацију који су чланови испунили радни услов за оверу звања.



Правилник о раду у алпинистичком одсеку „др Растко Стојановић“ планинарског савеза Београда

Циљеви и задаци одсека
Члан 6.
Циљеви и задаци одсека су :
- вођење евиденције података о алпинистичким смеровима
- вођење евиденције о чланству и њихових активности у оквиру одсека

S poštovanjem
u ime načelništva
TT

diskus_toma

Broj poruka : 70
Datum upisa : 18.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Važno obaveštenje - Page 2 Empty Re: Važno obaveštenje

Počalji od Hamzo 8/7/2013, 10:06

E dobro, sad ste ga toliko produzili da ne mogu vise da citam.... Mnogo je )
Za fond znam.
Aco, isto kao sto je lako pitati za misljenje, isto tako je i lako pitati "je l si penjao to i to?".
Sta, npr. smera nema u vodicu. I ti sad u izvestaju treba da pises sve, pristup, opis, silaz, i to neko da cuva s neta u neki 'svoj" vodic? Nemoguce.
A drugo, nemam kad da pisem izvestaje.. Naustrb treninga? Jok ja.

Hamzo

Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Važno obaveštenje - Page 2 Empty Re: Važno obaveštenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu