AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GPS fajlovi

2 posters

Ići dole

GPS fajlovi Empty GPS fajlovi

Počalji od zli 1/4/2008, 09:07

Da li znate sajt, forum, špajz, na kome bih mogao da pronađem putanje ili neke bitne tačke za gps? Konkretno mi treba Karakorum, odnosno K2!
zli
zli

Broj poruka : 30
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

GPS fajlovi Empty Re: GPS fajlovi

Počalji od kaleza 1/4/2008, 09:44

U sto ti trazis.Najjednostavniji nacin ti je da skines oziexplorer i neku mapu u jpg ili nekom drugom formatu za slike.Pa da u oziju sam editujes trackove.Vjerovatno nista nijesi nasao na googlu.Ovako ces imati sa cime da se zanimas.Ozi ima masu opcija.

kaleza

Broj poruka : 18
Godina : 37
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 03.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

GPS fajlovi Empty GPS i OZI

Počalji od Zoran 30/4/2008, 10:26

Nije dovoljno skenirati kartu, potrebno ju je i kalibrisati, za to su ti potrebne najmanje tri poznate tacke. Posto ioh nemas, zaboravi na ozi.

Zoran
Gost


Nazad na vrh Ići dole

GPS fajlovi Empty Re: GPS fajlovi

Počalji od kaleza 1/5/2008, 08:25

Pa vecina topo karata ima ucrtanu koordinatnu mrezu sa strane.Ja ga ne koristim, ali mom drugu su se kuci ucrtavane putanje skoro potpuno poklopile sa realnim trackovima a koordinate je uzimao sa koordinatne mreze.Sa tim da je ispravio datum jer u oziju nema pravi za nasu zemlju. Postavicu brzo link za ispravku naseg datuma.

kaleza

Broj poruka : 18
Godina : 37
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 03.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

GPS fajlovi Empty Re: GPS fajlovi

Počalji od zli 5/5/2008, 08:49

Sve je to lepo, ali karte severnog Pakistana su stroga vojna tajna i ovo što obični smrtnici mogu da nabave je vrlo neprecizno urađeno (namerno), tako da sve te varijante padaju u vodu. Meni bi jedino koristilo da nađem izveštaj neke ekspedicije sa K2 koji su koristili GPS i bili tako dobri da memorisane putanje podele sa ostatkom sveta. To je naravno vrlo teško (skoro nemoguće) naći!
Ali čisto sam pitao, možda ima neki sajt koji ima dobru bazu teklogova ili nešto slično, pa reko možda slučajno bude i K2, ali teško...
zli
zli

Broj poruka : 30
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

GPS fajlovi Empty Re: GPS fajlovi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu