AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podmetac ispod vrece

3 posters

Ići dole

Podmetac ispod vrece Empty Podmetac ispod vrece

Počalji od rekreativac 24/12/2008, 16:31

Molim za pomoc. Trebalo bi da kupim prostirku ispod vrece za spavanje. U Intersportu sam nasao 2 modela na naduvavanje, jedna je debljine 2.5 cm, a druga 3.5 cm. Posto razlika u ceni nije mala koja bi bila dovoljna/primerena za kampovanje do oko 10 ili nesto manje celzijusa ? Hvala...

rekreativac

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podmetac ispod vrece Empty Re: Podmetac ispod vrece

Počalji od sanica_bananica 24/12/2008, 20:58

Moje iskustvo - ja imam neke 2 podloske i nemam pojma koje su debljine, ali obe su tu negde. Ono sto ja posmatram kao glavnu razliku jeste oblik i tezina. Od oblika - klasicna pravougaona(pakuje se kao i obicna podloska,znaci da je kabasta i zauzima dosta mesta) kao i varijanta mumije(utrosheno manje materijala, tako da je osetno laksa, i spakovana zazima duplo manje mesta nego ona pravougaona). Jedna od prednosti ove velike pravougaone je u komforu, koji dolazi do izrazaja kad npr idesh kolima do krajnje destinacije (pa ne morash da je teglish)...
Istina je da ta od 3.5 cm ima bolju izolaciju, ali izvagaj i ostale faktore study .

Pozzz
sanica_bananica
sanica_bananica

Broj poruka : 40
Godina : 40
Lokacija : Springfild, Srbija
Datum upisa : 18.02.2008

http://www.izmogugla.com

Nazad na vrh Ići dole

Podmetac ispod vrece Empty Re: Podmetac ispod vrece

Počalji od rekreativac 26/12/2008, 12:07

Posto se radi o biciklizmu ili tacnije receno "cikloturizmu" tezina je manje bitna, naravno ne i nebitna, ali pre svega se fokusiram na zdravlje, mislim bubrezi, kicma i tako to. Pretpostavljam da je deblja naravno po tom pitanju efikasnija. Jedino ne znam koliko je to znacajno kod temperatura oko 10C, znaci letnji uslovi ali u planini, sumi. Barem ja procenjujem da bi leti u tim predelima temp. mogla da se spusti na toliko, ali nemam nikakvo iskustvo. Razlika u ceni je vise nego duplo za 3.5 cm. podlosku, ali ne znam da li mi je potrebno s obzirom da ne planiram kampovati zimi.

rekreativac

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podmetac ispod vrece Empty Re: Podmetac ispod vrece

Počalji od dzoniBbad 26/12/2008, 17:19

Sama debljina utice na udobnost, ali nije jedini faktor koji utice na to koliko (ne)ce toplo da ti bude odozdo. To zavisi i od materijala i bla bla bla, a obicno nije izrazeno od strane proizvodjaca, pa ne znaci da je tanji podmetac jednog proizvodjaca losiji od debljeg drugog proizvodjaca

3.5 cm je bolje, ali je sustina da ce 2.5 cm debljine ce da bude zadovoljavajuce (bubrezi i ostali organi). Meni pre bude hladno po kolenima nego odozdo, pa se jos opskrbi nekom kompaktnom i laganom vrecom za taj opseg temperatura i resio si pos'o.

dzoniBbad

Broj poruka : 13
Datum upisa : 03.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podmetac ispod vrece Empty Re: Podmetac ispod vrece

Počalji od rekreativac 29/12/2008, 16:51

OK, hvala na odgovorima

rekreativac

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podmetac ispod vrece Empty Re: Podmetac ispod vrece

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu