AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Banja Herkulana

2 posters

Ići dole

Banja Herkulana Empty Banja Herkulana

Počalji od pera 4/11/2013, 13:44

Posto su mi uperili pistolj u celo i reki moras da ides, ja krenuo u Banju Herkulanu. Samonom posla Iva a u drugim koloma Jelena, Jera i Tajci.
U Banju smo stigli oko ponoci, posle bezuspesnog pokusaja da u Orsavi popijemo kafu. Ni u banji nije bilo kafe pa sam se zapitao dali samo spavaju ili je nestasica pa je trebalo da ponesem od nas kilo dva, ko u stara vremena kad se vracalo iz Grcka sa mora.

Posto je Jera ocigledno nasledio Sisketov talenat za pronalazenje stekova za spavanje, spavali smo malo van balje pored puta, naravno 10m od savrsenog mesta koje po mraku nismo videli.

U subotu ujutru smo bezuspesno trazili menjacnicu po centru banje i posle toga otisli na penjanje. Izabrali smo sektor Skorpion I jer je najblizi a menjacnica nam je odnela dosta vremena.

Sektor Skorpion I je jako zanimljiv sa metalurske strane jer je cudo kako plocice jos uvek stoje na steni. Naravno plocice su pravljene od L profila i za stenu pricvrscene srafom M12 koji je najverovatnije samo zabetoniran. Posto nam se nija bas padalo na to odustali smo posle 5. kopcanja, prosetali se do drugih sektora u blizini i nismo nasli lepe sjajne boltove nigde.

Za nedelju smo planirali multipitch u sektoru Cariera 1, do kog smo naravno dosli kroz siblje i trnje iako postoji savrseno prohodna staza (krece od Romskog naselja, kroz dvoriste pa dolinom uzbrdo, ponesite deci cokoladice i za nas jer mi nismo imali da im damo kad su trazili). Popeli smo multipitch od 100m, 3 cuga koja smo mi popeli u 2. Jedino sto mi nije bilo jasno u tom multipitchu je gde su boltovi jer smo nasli 4 zardjala klina kao dokaz da je smer tu, ali boltovi su izgleda imali vikend pa otisli na more Wink

eto toliko od mene ovaj put
pera
pera
pera
Admin

Broj poruka : 266
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.02.2008

http://perop.homeip.net

Nazad na vrh Ići dole

Banja Herkulana Empty Re: Banja Herkulana

Počalji od djeremic 7/11/2013, 14:00

e bio je smer od 3 kopčanja u škorpijon1 sektoru sa sjajnim- novim boltovima nekih 7+ težak ili lak kao se posmatra, bio je bezbedan...
a pločice koje su od L profila imaju okruglu rupu (čitajte >>> staje smo 1 karabiner il alka) pa nemoš raspremiti tek tako, već nešto improvizuješ
djeremic
djeremic

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu