AOB forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic

2 posters

Ići dole

Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic Empty Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic

Počalji od igor.skender 5/4/2008, 00:49

Procitao sam Bojanov izvestaj pa mislim da se u onom silnom tekstu mnogo toga poucnog moze izvuci izmedju redova. Mislim da ta vrsta rasprave nije za listu pa sam je prebacio na forum. Dakle:
Super je izvestaj Bojane, lepo si to napisao, ali ipak ne bi trebalo da dozivis toliko trauma na 100m smeri u Gornjaku. Pretpostavljam da si tecajac u AOB-u.
Mislim da nije dobro da tecajci zakljuce na kraju kako bi bilo bolje da penju sportske smeri neko vreme pre nego sto udju opet u horor tradicionalnog penjanja. Bojan je upravo zakljucio da je bolje da radi na sportskim smerima. Pozeljno je da tecajac na ovakvim treninzima bude 100% siguran u svoje pomocne instruktore sa tecaja, a ne da se zgrane kad vidi stand ili da mu izleti cok, a nije ga ni pipnuo, da mu leti kamena lavina nad glavom i da nalazi raznorazne druge propuste kod iskusnijih pripravnika koji ga vode.
Naravucenije: ne treba voditi tecajce u smer koja im je preteska i gde se "bore za zivot" kao sto je sam Bojan napisao.
Meni licno se cini iz Bojanovog izvestaja da ni devojkama koje su ga vodile nije bas bilo svejedno u smeru. Lepo je da se neko od pripravnika potrudi da povede nekog tecajca u smer, ali to mora biti maksimalno bezbedno inace je kontraproduktivno po tecajca. Ovako ce tecajci misliti da prvih godinu dana moraju da najebu, pa ako prezive onda ce mozda i zavoleti alpinizam i poceti da penju.
Narocito je bitno da bude sve bezbedno ako pripravnici vode u smer ljude koji imaju status tecajca. Ako se u smeru desi nesto tecajcu ko je kriv? U Sloveniji, gde obuka za mladjeg pripravnika traje godinu dana, uopste nije dozvoljeno tecajcima da penju van skole bas iz bezbednosnih razloga.

igor.skender

Broj poruka : 4
Datum upisa : 19.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic Empty Re: Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic

Počalji od hablica 7/4/2008, 01:12

alo bre ljudi, potpuno ste pogresno shvatili bojanovu nadahnutu interpretaciju. decko je samo malo vise ubacio dramaticne momente da bi bilo uzbudljivije.

prvo- njemu uopste nije bio toliki horor. sasvim je ok penjao, sobzirom da je cesto zimus isao u gimnaziju. a speortske smeri je pominjao u smislu da ih treba penjati ne bi li se ojacalo i upenjalo
drugo - drvo na kome je napavljen stand nije bilo trulo, bilo je olistalo i sasvim solidno. dva coka su stavljena kao pomocni stand za svaki slucaj ako neko ispadne
trece- cok mu je ispao nakon sto je izvadjen zajedno sa mojim kompletom iz ruku
cetvrto- beka nije ispala, vec je trazila da joj zategnem uze ne bi li sela u pojas da bi izvadila frend
jedini problem je bilo kamenje koje je, kao sto i sami znate, dominantno u tom delu stene, nasta sam bojanu skrenula paznju i decko je posle prilicno pazio.

hablica

Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic Empty Re: Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic

Počalji od hablica 7/4/2008, 01:48

zaboravih da se potpisem Smile

MINA

hablica

Broj poruka : 7
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic Empty Re: Izvestaj iz Gornjaka by Bojan Bogdanovic

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu